Parametry techniczne

                                                               Konstrukcja mebli nierdzewnych.

 
 
Przeznaczenie.
 
Niniejszy sklep internetowy www.meblenierdzewne.eu przedstawia typowe meble ze stali nierdzewnej przewidziane do wyposażenia kuchni w róznego typu obiektach gastronomicznych takich jak : restauracje, bary, stołówki, jadłodajnie, bary szybkiej obsługi itp.
Meble nierdzewne wybiórczo można użytkować także w ciastkarniach, kawiarniach, piekarniach, w zakładach masarskich, sklepach, marketach oraz w różnego typu zakładach przetwórstwa spozywczego.
 
Materiały.
 
Meble wykonane są ze stali nierdzewnej 
 
 
Główne podzespoły mebli nierdzewnych wykonane są z :
 
- płyty robocze stołów nierdzewnych               - blacha gr. 1,0 mm
- płyty stołów ze zlewami                                - blacha gr. 1,2 mm
- płyty stołów podawczo-odbiorczych             - blacha gr. 1,5 (1,2) mm
- korpusy szafek w stołach                               - blacha gr. 0,8 mm
- korpusy szaf i szafek wiszących                     - blacha gr. 0,8 mm
- komory basenów                                          - blacha gr. 1,2 mm
- półki w regałach                                           - blacha gr. 1,0 mm
- półki wiszące                                               - blacha gr. 1,2(1,0) mm
- korpusy okapów gastronomicznych              - blacha gr. 0,8 mm
- drzwi i szuflady                                            - blacha gr. 0,8 mm
- półki w stołach i szafach                              - blacha gr. 1,0 mm
- stelaze stołów i szaf                                      - profil kwadratowy 40x40 mm
- stelaże regałów i wózków                            - profil kwadratowy 30x30 mm
- stelaże wózków kelnerskich                         - rura okrągła Ø 25 mm
 
Produkowane meble nierdzewne posiadają pozytywną ocenę w zakresie jakości zdrowotnej wystawioną przez Panstwowy Zakład Higieny. HŻ / 03110 / 00
 

Stan powierzchni.
 

Widoczne powierzchnie mebli nierdzewnych wykończone są szlifem z zachowaniem struktury liniowej. Meble wykonane są z orginalnych blach szlifowanych w atmosferze olejowej (standard 4N). Powierzchnie nieobrabiane w trakcie produkcji osłonięte sa na czas magazynowania i transportu folią ochronna.
 
 
Konstrukcja.
 
Naczelną zasadą konstrukcji mebli firmy Optimet jest ich wysoka estetyka, niezawodność oraz łatwość i prostota w utrzymaniu czystości.   
     
 
Płyty robocze stołów nierdzewnych  - podklejone są od spodu płytą wiórową laminowaną białą gładką grubości 18 mm. Tył i boki płyt mogą posiadać tzw rant który zabezpiecza przed zsuwaniem się odpadków z częsci roboczej w szczeliny przy ścianie kuchni lub pomiędzy stolem a innym sprzetem, np. szafa, czy lodówka
 
Płyty ze zlewami ze stali nierdzewnej  w wersji typowej wykonane sa ze zgrzewaną tloczona komorą zlewu. Powierzchnia płyty ze zlewem wgłebiona jest na 10 mm, a tył i boki mogą posiadać tzw. rant. Otwór odpływowy w komorach zlewu przystosowany jest podsyfon zlewozmywakowy 11/2  
 
Komory basenów nierdzewnych wykonane są z blachy w wersji gięto-spawanej.
 
Szuflady nierdzewne - zamontowane sa na prowadnicach tocznych ze stali nierdzewnej, łatwowyjmowane, np. w celu ich czyszczenia lub mycia. Dla typowych stołów wymiary wewnętrzne szuflad przystosowane są do pojemnilów GN 1/1
 
Drzwi ze stali nierdzewnejwykonane sa w tzw. wersji puszkowej z podwójną ścianka blachy. Drzwi otwierane na zawiasach zamykane sa na zatrzask, a drzwi przesuwne zawieszone sąna rolkach tocznych z tworzywa.
 
Półki z blachy nierdzewnej w stołach , szafach i szafkach wiszących zaprojektowane są tak aby umożliwić łatwe ich czyszczenie. We wszystkich typowych meblach nierdzewnych półki przytwierdzone są na stałe do korpusu mebla. Półki przestawne wykonujemy na zyczeniae Klienta. 
 
Okapy gastronomiczne produkowane są w wersji zgrzewano - spawanej, wyposażone w filtry szczelinowe tzw. łapacze tłuszczu oraz króćce przyłączeniowe do instalacji wyciągowej. Standardowo oświetlenie wykonane jest z zastosowaniem lamp zarowych 60W z korpusem aluminiowym lakierowanym i kloszem szklanym. Uzupełniającym wyposażeniem okapów gastronomicznych jest oświetlenie jarzeniowe zabudowane szybą lub oświelenie halogenowe, wentylator promieniowy 2-biegowy ( dla małych okapów o wydajności wentylatora do 1250 m3/h), zawiesia, podciągi, dodatkowezabudowy, itp. Z uwagi na specyfikę i potrzebę właściwego ich zaprojektowania szczegóły techniczne należy każdorazowo uzgadniać na etapie zamówienia.
 
Meble nierdzewnedo ustawienia wysokości i wypoziomowania w kuchni wyposażone są w stopy regulacyjne z tworzywa sztucznego; i tak stoły i szafy posiadają regulację od normalnej wysokości  -5 do +25mm.
 
Wózki nierdzewne i regały jezdne nierdzewne wyposażone są w kólka skretne ø 125 mm (2 z hamulcem) z tworzywa poliamidowego (nierdzewiejące) z bieżnikiem z elastycznej pełnej gumy, natomiast pojemniki jezdne w kółka skrętne ze stali nierdzewnej o średnicy ø 80 mm   
 
 
    Sklep internetowy  www.meblenierdzewne.eu zawiera tylko pewien typoszereg standardowych mebli w celu ułatwienia ich doboru . Natomiast kuchnia z racji specyfiki miejsca pracy oraz warunków lokalowych wymaga szeregu  tzw nietypowego wyposażenia , które najlepiej uzgadniać na etapie ofertowym. 
 
Producent zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian konstrucyjnych  w wyrobach katalogowych.